SOM

Jsme parta deseti mladých, povětšinou hezkých, často i chytrých, ale hlavně angažovaných lidí, které baví něco dělat pro druhé.

Máme nastarosti práci s mládeží v poděbradském seniorátu. Obnáší to především přípravu seniorátních akcí pro mládež, jako například Seniorátní dny, Sion a deskohraní.

Zuzana Férová

Jsem v SOMu už pár let a za tu dobu jsem vystřídala různé pozice. Teď jsem již druhé volební období předsedkyní.  Studuji obor křesťanská krizová a pastorační práce – diakonika na Evangelické teologické fakultě UK. Mám ráda procházky přírodou, filmy, knížky, jídlo, setkávání se s novými lidmi a hlavně smích, protože s ním jde vše lépe. Úplně nejradši mám povídání v kavárnách nad kafíčkem a něčím sladkým. Nemám ráda mračící se lidi a studenou kávu.

Dominik Bláha

Jsem v SOMu od roku 2012. Zabývám se webem, facebookem, grafikou. Od roku 2016 jsem navíc pravou rukou předsedy. Snažím se aby nám to co děláme dávalo smysl, bavilo nás to a dělali jsme to co nejlépe a stále jinak.

Když zrovna nedělám toto, tak buď skautuju, programuju, čtu, snažím se hrát na kytaru, procházím se a nebo spím a to nejraději pod hvězdami.

I přesto, že se mi společnost snaží vnutit dospělost, tak lezu po stromech, cucám lízátka a peru se s kamarády.

Mezi mé oblíbené filmy patří Saturnin a Rok ďábla, mezi oblíbené autory E. Remarque, K. Čapek, G. Orwell, F. Kafka a F. Villon. Mám sestru, bratra a křečka. Jmenuje se Ferda a neumí dávat pac, ani nic jiného.

Lukáš Vanča

V SOMu jsem druhé volební období. Se svou Marťou bydlím na nádraží Kolín – Sendražice. Druhým rokem chodím na technický bc obor na České zemědělské univerzitě, denně dojíždím – spíš obden nebo když je potřeba. Mým koníčkem jsou úzkorozchodné vlaky, florbal, rád jezdím na kole a chodím na výlety do přírody. Ve volném čase se snažím něco vytvářet nebo alespoň umýt nádobí. Jedna z mých nejoblíbenějších písniček je „Ranní prosba“ (Svítá, 275) Verš, podle kterého se snažím v životě řídit, je: Přísloví 3.5.

Ondřej Zikmund

je virilní člen od roku 2014.

Štěpán Korbel

Jsem v SOMu podruhé. Bydlím na Hradišťku, což je vesnice kousek od Kolína. Studuju SUPŠ v Praze – obor tvorba a design nábytku. Mám bratra, setru, psa a nově i kočku. Rád jezdím na seniorátní akce a mý koníčci jsou kolo, plavání, lyže, výlety a práce se dřevem. Oblíbenou barvu a jídlo nemám. Ve Svítá mám rád hodně písniček, ale když si mám nějakou vybrat, tak je to č. 86 a č. 407. Můj oblíbený žalm je 103.

Judita Čermáková

Do SOMu jsem byla zvolena poprvé. Bydlím v Kutné Hoře, mám sestru a bratra. Do školy chodím na Církevní gymnázium v Kutné Hoře. Ráda  si čtu i když na to poslední dobou nemá moc čas, sleduji seriály a trávím čas s kamarády. Také jsem skautka, vedu družinu světlušek.

Daniel Vanča

Do SOMu jsem zvolen poprvé. Studuji SPŠ v Kutné Hoře obor Elektrotechniky. Mým koníčkem je florbal, úzkorozchodné vlaky, ježdění na kole, rád pracuji na PC. Mezi mé záliby patří focení se zrcadlovkou a slepování modelů. Mé nejoblíbenější jídlo je svíčková. Moje nejoblíbenější píseň je 312 “Stárne láska jako víno”.

Nikol Kopecká

V SOMu jsem prvním rokem a to jako náhradník.

Studuji na Gymnáziu v Nymburce.  Hraji na příčnou flétnu, a pokud můžu náš sborový orchestr počítat jako orchestr, pak hraji ve dvou orchestrech.  Z těch několika autorů, které jsem měla tu čest si přečíst, mám zatím nejraději Francise Scotta Fitzgeralda a jeho Něžná je noc nebo Velký Gatsby. A samozřejmě samotného velkého  Antoina de Saint-Exupéry a jeho Malého prince. Pokud si ale mám vybrat jednoho spisovatele, toho, kterého mám nejraději, vybrala bych si Jamese Matthewa  Barrieho. Nejspíš jste o něm neslyšeli, ale jsem si jistá, že všichni znáte Petra Pana. Upřímně, nemám ve zvyku obdivovat lidi, ale člověka, co vymyslel něco tak krásného, jako je Země Nezemě, považuji za génia.

Nedávno mi bylo řečeno, že nejsem schopná mluvit jinak než sarkasticky. To ale vůbec není pravda, občas mluvím i ironicky. Pokud se vám na nějaké naší akci zachce udělat něco hloupého (pivní maraton, koupání o půlnoci, sardel…), určitě přijďte za mnou. Ráda podpořím každý váš hloupý vrtoch.

Dále se plus mínus věnuji: tanci, výtvarnému umění, francouzštině, dobrovolničení (péče o autisty)…

Damaris Kopecká

Do SOMu jsem byla zvolená poprvé, doufejme, že ne naposledy.

Už dlouho hraju na klarinet a tento um uplatňuju také v jednom pidi-midi symfonickém orchestru. Také ráda výtvarničím a čtu kvalitní knihy, v poslední době jsem hodně přesedlala na klasiku. Mám ráda dobrý humor, někdy až trochu černý (Napadá mě, už jste si četli o SOMačkách Lali a Judit?). Mezi mé další libůstky patří divadlo, chodím tam často a ráda. Když se mi náhodou naskytne příležitost někde si sama zahrát, určitě neodmítnu. Před nedávnem mi bylo osmnáct a tehdy jsem pochopila, že Petr Pan už nikdy nepřijde a já budu muset vyrůst. Takže jsem začala spřádat plány do budoucna.  Až budu velká, chci být ninja. Také ráda píšu a fotím, jen na to teď nemám mnoho času. Mám bratra, sestru a želvu, která bohužel ninja není…

Mým snem je provandrovat Norsko a smočit se v ledovém fjordu.

Lali Diopová

Jsem v SOMu nováček, takže jsem stále zvědavá, jaké to bude.Studuji na ETF UK teologii. Kromě studia se věnuji zpívání ve sboru nebo spíše sborečku:) Jinak ráda vejletím, povídám si, čistím si zuby, koukám na staré seriály a tak všelijak.  Nejtěžší denní chvíle jsou pro mě rána :)