SOM

Jsme parta deseti mladých, povětšinou hezkých, často i chytrých, ale hlavně angažovaných lidí, které baví něco dělat pro druhé.

Máme nastarosti práci s mládeží v poděbradském seniorátu. Obnáší to především přípravu seniorátních akcí pro mládež, jako například Seniorátní dny, Sion a deskohraní.

Damaris Kopecká

V SOMu jsem druhé volební období a páni, tentokrát mu dokonce budu předsedat. Takže až si na něco budete chtít stěžovat, běžte za místopředsedkyní Judit. Eh, dělám si legraci samozřejmě. Určitě za mnou choďte se svými připomínkami a jinými problémky, budu za to moc ráda. Fakticky!
Hm, co bych o sobě ještě pověděla. Tak třeba. Mám ráda slova „buřt“ a „brundibár“, pokaždé, když je vyslovím, cítím pak takové zvláštní uspokojení. Těžko se to vysvětluje, ale schválně to zkuste a uvidíte sami. Taká ráda trávím čas všemožnými příjemnými způsoby. Jedním takovým způsobem jsou naše akce. A proto už se moc těším, až se tam uvidíme!

Judita Čermáková

Do SOMu jsem byla zvolena podruhé a to jako místopředsedkyně. Studuju na ETF UK obor pastorační a sociální práci. Jinak ve svém volném čase skautuji, piju kávu, a ohrnuji nos nad pražským MHDčkem. Mým domácím zvířátkem je řasokoule Elvíra.

Nikol Kopecká

V SOMu jsem prvním rokem a to jako náhradník.

Studuji na Gymnáziu v Nymburce.  Hraji na příčnou flétnu, a pokud můžu náš sborový orchestr počítat jako orchestr, pak hraji ve dvou orchestrech.  Z těch několika autorů, které jsem měla tu čest si přečíst, mám zatím nejraději Francise Scotta Fitzgeralda a jeho Něžná je noc nebo Velký Gatsby. A samozřejmě samotného velkého  Antoina de Saint-Exupéry a jeho Malého prince. Pokud si ale mám vybrat jednoho spisovatele, toho, kterého mám nejraději, vybrala bych si Jamese Matthewa  Barrieho. Nejspíš jste o něm neslyšeli, ale jsem si jistá, že všichni znáte Petra Pana. Upřímně, nemám ve zvyku obdivovat lidi, ale člověka, co vymyslel něco tak krásného, jako je Země Nezemě, považuji za génia.

Nedávno mi bylo řečeno, že nejsem schopná mluvit jinak než sarkasticky. To ale vůbec není pravda, občas mluvím i ironicky. Pokud se vám na nějaké naší akci zachce udělat něco hloupého (pivní maraton, koupání o půlnoci, sardel…), určitě přijďte za mnou. Ráda podpořím každý váš hloupý vrtoch.

Dále se plus mínus věnuji: tanci, výtvarnému umění, francouzštině, dobrovolničení (péče o autisty)…

Lali Diopová

Jsem v SOMu nováček, takže jsem stále zvědavá, jaké to bude.Studuji na ETF UK teologii. Kromě studia se věnuji zpívání ve sboru nebo spíše sborečku:) Jinak ráda vejletím, povídám si, čistím si zuby, koukám na staré seriály a tak všelijak.  Nejtěžší denní chvíle jsou pro mě rána :)

Daniel Vanča

V SOMu jsem podruhé. Studuji SPŠ v Kutné Hoře obor Elektrotechnika. Letošním rokem plánuji maturovat a pokračovat na vysoké škole. V poslední době mě nejvíce baví vývoj webových stránek. Rád hraju florbal a volejbal. Také rád fotím jak na akcích, tak třeba přírodu. Mé nejoblíbenější jídlo je svíčková a knedlo, vepřo, zelo. Jedna z nejoblíbenějších písní ze zpěvníků svítá je asi 312 Stárne láska jako víno a 79 Hříchy.

Ondřej Zikmund

je virilní člen od roku 2014.

Eduard Korbel

Studuji střední průmyslovou školu chemickou. Společně s rodiči a sourozenci bydlím na Hradišťku I (kousek od Kolína). Rád jezdím na kole, plavu, maluji. Zálibu mám i v práci se dřevem nebo rybaření. V SOMu jsem poprvé a moc se těším na působení v něm. Mým oblíbeným jídlem jsou palačinky (s jahodovou marmeládou).

Anselm Benedikt Štefan

Členem SOMu jsem poprvé. Studuji na Právnické fakultě Univerzity Karlovy obor Právo a právní věda. Mojí největší zálibou je akademická debata. Minulý rok jsem se stal akreditovaným rozhodčím Asociace debatních klubů a letos jsem převzal post vedoucího Debatního klubu v Nymburce. Společně s dalšími členy se snažíme o rozvoj kritického myšlení a kultivaci mluveného projevu. Na svůj věk se velmi (a možná až příliš) zajímám o správu věcí veřejných. Letos v létě jsem byl zvolen místopředsedou Mladých sociálních demokratů na Praze 6. A na počátku zimy jsem byl jmenován členem Kontrolního výboru rady města a Stavební komise zastupitelstva v Lysé nad Labem. Ve svém volném čase se snažím dodělat vše, co jsem měl udělat již dávno.

Josefína Hudcová

V SOMu jsem ráda a poprvé. Studuji na gympl, ale třeba se něco naučim. Mám moc ráda seniorátní zábavičky a taxima chci taky trochu pomoct. Ráda čtu a jim a jednou z mála věcí, které umím je hrát na violu, zpívám a ráda plavu. Často se procházím lesem nebo třeba po loukách, horách, kopcích, prostě mám ráda přirodu. Mám ráda lidi a ruzné koncerty.